Tabletki na trądzik – naturalne, bez recepty

Przygotowane przeze mnie zestawienie opiera się jedynie o ziołowe, naturalne tabletki na trądzik, oraz suplementy diety, które dostępne są w aptekach oraz internecie bez recepty. Chciałabym przybliżyć wam skład tych suplementów oraz korzyść jaką może przynieść każdy ze środków. Każdy z preparatów starałam się obiektywnie ocenić. Każdy produkt opatrzyłam linkiem do apteki, strony na której możemy zapoznać się z większą ilością informacji oraz produkt zakupić.

Słowem wstępu.

Poniższe zestawienie podzieliłam na trzy grupy suplementów, które wspomogą leczenie trądziku – każda z tych grup ma trochę inne zastosowanie w leczeniu naszej trądzikowej cery.

I tak, Grupa pierwsza to tabletki dla osób, które chcą pozbyć się wykwitów trądzikowych, grudek. Są to preparaty, które regulują pracę gruczołów łojowych, wpływając na zmniejszenie zmian trądzikowych.

Grupa druga, to preparaty kolagenowe, które pomagają odbudować “zniszczoną” przez pryszcze cerę, zawarty w tabletkach kolagen skutecznie redukuje blizny i zaczerwienienia.

Grupa trzecia, to tabletki oczyszczające organizm z toksyn, wpływające na ogólną kondycję organizmu, w tym skóry.

Dlaczego akurat taki podział? Skuteczna i szybka kuracja przeciwtrądzikowa powinna być prowadzona poprzez połączenie różnych metod. Dlatego Do opisanych poniżej tabletek na trądzik, przebarwienia polecam również preparaty, których działanie skojarzymy również od zewnątrz (maści, kremy, żele).

Grupa 1. Tabletki na trądzik, w tej grupie znalazły się tabletki skuteczne na wykwity.

Aktualizacja listy tabletek 22.07.2018

Pierwszą opisywaną przeze mnie grupę tabletek są tabletki, które wspomogą organizm w walce z wykwitami trądzikowymi.

tabletki na trądzik nonacne

Nonacne – Preparat ten dostępny jest w sprzedaży internetowej, nie spotkałam go do tej pory w żadnej aptece. Cena tego preparatu waha się w okolicach 100 złotych. W opakowaniu tego suplementu znajdziemy 60 tabletek, co starcza na 30 dni kuracji. Tabletki zawierają w swoim składzie zioła oraz ich ekstrakty o wysokim potencjale przeciwutleniającym oraz przeciwzapalnym, dodatkowo wzbogacone są o  wysokie dawki witamin, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych skóry, a takżę kondycję całego organizmu. Suplement ten zawiera między innymi cynk, który pomaga zachować zdrową skórę wpływając pośrednio na ilość wydzielanego sebum przez skórę, a także witaminę E i witaminę C, która chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Produkt dostarcza także miedzi, która przyczynia się do zachowania prawidłowego kolorytu skóry, zmniejszając zaczerwieniania po bliznach trądzikowych.

Skład preparatu: ekstrakt koniczyny łąkowej, ekstrakt kolcorośla lekarskiego (Smilax officinalis), ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej, wit. C, ekstrakt z pomidorów, wit. E, cytrynian cynku, kwas pantotenowy, wit. B6, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, glukonian miedzi, wit. A.

SPOSÓB UŻYCIA:
Suplement nonacne stosuje się 2 razy dziennie, podczas posiłku.

Ulotka tabletek na trądzik nonacne

tabletki na trądzik nonacne - skład
tabletki na trądzik nonacne – skład

 


Tabletki na trądzik DerminaxDerminax (link) – Podobnie jak suplement diety nonacne dostępny jest w sprzedaży internetowej. Cena tego preparatu waha się rówież w okolicy 100 złotych. Są to kapsułki zawierające w swoim składzie czynnik aktywny, nazwany przez producenta AcnePreventix Proprietary(™) Blend. Opakowanie tego suplementu zawiera 60 tabletek, co wystarcza na miesiąc kuracji. Preparat oprócz czynnika aktywnego zawiera takie pierwiastki jak miedź, cynk oraz witaminy z grupy B, które zgodnie z informacją na stronie producenta istotnie wpływają na stan naszej skóry, nie tylko zwalczając wykwity trądzikowe, ale również istotnie zmniejszają przebarwienia potrądzikowe, a to za sprawą kolagenu znajdującego się w tabletkach.  Preparat ten może być doskonałym uzupełnieniem terapii antybiotykowej, może być również stosowany indywidualnie. Kolagen wpłynie na regenerację naszej skóry, spłyci blizny. Przy stosowaniu tego preparatu rozważyć można również stosowanie kolagenu od „zewnątrz” w postaci żelu.

Skład preparatu: Pokrzywa, Miedź, Skrzyp polny, Cynk, witamina C, E i B2, Kolagen.

Sposób użycia:

2 razy dziennie, rano i wieczorem podczas posiłku

Źródło: derminax.pl

Visaxsinum – Te tabletki na trądzik znajdziemy w większości aptek w Polsce. Opakowanie zawiera 30 lub 60 tabletek, co według dawkowania podanego przez producenta wystarczy odpowiednio na 30 lub 60 dni stosowania. Cena tego preparatu oscyluje w okolicy 20-30 złotych w zależności od apteki. Są to naturalne tabletki na trądzik, zawierające w składzie zioła między innymi wyciąg z bratka trójbarwnego, które oczyszczają układ krwionośny z toksyn, oraz cynk który może wpływać pozytywnie wpływa na stan cery, tutaj należy podkreślić, że tabletki visaxinum nie posiadają w swoim składzie składników aktywnych, tak jak ma to miejsce w przypadku tabletek derminax, co może wpływać na wydłużenie czasu wystąpienia pierwszych efektów stosowania preparatu.

Skład preparatu: Wyciąg z ziela bratka trójbarwnego, glukonian cynku, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego.

Sposób użycia:

1 razy dziennie, podczas posiłku.


Sufrin – Preparat ten znajdziemy jak poprzedni w większości aptek, , opakowanie zawiera 60 kapsułek, co wystarczy na 20-60 dni stosowania. Cena tabletek surfin oscyluje w okolicach 30 – 40 złotych. suplement diety, zawieraja w swoim składzie między innymi siarkę oraz olej piniowy z sosny śródziemnomorskiej, dorośli powinni zażywać od 1 do 3 kapsułek przed posiłkiem.

Sposób użycia:

1-3 razy dziennie, podczas posiłku.


Eliminacid – Tabletki na trądzik (?) eliminacid znajdziemy jak poprzednie tabletki w większości aptek w Polsce. Jest to produkt swego czasu mocno reklamowany (jak Visaxinum) w telewizji jako produkt na odkwaszenie organizmu. Opakowanie preparatu zawiera 30 tabletek  na trądzik, wystarczając na miesiąc kuracji. Dlaczego wymieniłam preparat na zakwaszenie organizmu jako tabletki przeciwtrądzikowe? Ponieważ eliminacid zawiera między innymi wyciąg z kwiatów róży stulistnej, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z mniszka lekarskiego, cynk. Czyli jak zdążyliście zauważyć, taką “bazę” zawiera większość wymienionych przeze mnie preparatów antytrądzikowych. Preparat zawiera co prawda mniejsze ilości składników mineralnych i witamin, jednak chciałam wam pokazać, że wszystkie te preparaty posiadają ten sam mianownik.

Sposób użycia:

1 razy dziennie, podczas posiłku.

Grupa 2. Tabletki na trądzik, które pomogą zwalczyć blizny i zaczerwienienia potrądzikowe.

W tej grupie znalazły się preparaty, które pomogą pozbyć się przebarwień oraz blizn powstałych po trądziku, zawierają one mniejsze właściwości przeciwtrądzikowe, wpływają jednak w większym stopniu na redukowaniu blizn potrądzikowych   – ich skład oparty jest przede wszystkim na kolagenie.

tabletki na przebarwienia bez recepty

Impreskin (link) – Tabletki podobnie jak nonacne oraz dermimax dostępne są w sprzedaży internetowej, spotkałam się z nimi jednak w jednej aptece w Warszawie. Opakowanie tego preparatu zawiera 60 tabletek, wystarcza ono na 30 dni stosowania. Składnik szczególnie zasługujący na uwagę to hydrolizowany kolagen, który jest jedną z najskuteczniej działających form kolagenu. Stosowanie preparatu zgodnie z informacją ze strony producenta wpływa na nawilżenie skóry oraz problemy ze zmarszczkami Z własnego doświadczenia wiem, że działanie widoczne jest już po około 4 tygodniach, nawilżenie skóry ma istotny wpływ na stan naszej cery, dlatego polecam osobom borykającym się z przebarwieniami skóry. Tabletki te mogą być uzupełnieniem kuracji kolagenowej stosowanej od zewnątrz – w postaci żelów lub kremów.

Sposób użycia:

1-2 razy dziennie, w zależności, czy suplement diety zażywany jest jako uzupełnienie kuracji kolagenowej za pomocą żeli, kremów. Pastylki stosuje się podczas posiłku.

Skład preparatu: D-alpha-tocopherol, Hydrolizowany kolagen, kwas L-askorbinowy, witamina K, flawonoidy.


tabletki na przebarwienia

Collagenics (link) to następny preparat kolagenowy, pomagający neutralizować szkodliwe czynniki środowiskowe takie jak promieniowanie UV, stres, czy zanieczyszczenia środowiskowe. Opakowanie zawiera 60 tabletek, co wystarcza zazwyczaj na 30 dni kuracji. Preparat ten nie zawiera glutenu oraz laktozy, co ważne w wypadku osób cierpiących na nietolerancję powyższych elementów diety. Tabletki zawierają w swoim składzie za to kolagen, oraz l-agininę, która bierze aktywny udział w syntezie kolagenu, oraz przeciwutleniacze takie jak magnez oraz wyciąg z zielonej herbaty, który przyśpiesza regenerację skóry, poprawia jej elastyczność i redukuje zmarszczki. Jak widnieje na stronie producenta, pierwsze efekty pojawiają się już po około miesiącu stosowania, a skuteczność regeneracji cery wynosi ok. 33%, – podczas testów klinicznych 90% kobiet zauważyło efekty w ciągu pierwszych tygodni! (do tego podchodziłabym jednak bardziej sceptycznie)

Sposób użycia:

2 tabletki dziennie, po posiłku – tabletki należy popić dużą ilością wody.

Skład preparatu:
Kolagen, L-arginina , Ekstrakty z palmy sabałowej i kolcorośli , magnez, zielona herbata

Grupa 3. Tabletki oczyszczające, które wspomogą w oczyszczaniu organizmu z toksyn.

W tej grupie znalazły się tabletki pomagające oczyścić organizm z nadmiaru szkodliwych toksyn, przywrócenie naturalnej odporności oraz stanu fizjologicznego organizmu, który jest bardzo ważny w leczeniu trądziku –  tym pisałam już wielokrotnie na moim blogu 🙂

Zapobieganie kwasicy czyli zakwaszeniu organizmu przez toksyny jest ważne również z kilku innych powodów, ponieważ

Równowaga kwasowo-zasadowa warunkuje m.in.:

 • zachowanie zdrowych włosów, skóry i paznokci,
 • zachowanie prawidłowej masy ciała,
 • zachowanie zdrowych kości,
 • zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia.
tabletki na oczyszczenie organizmu
DSC 203

Untoxin (link) – Tabletki pakowane są w opakowaniach zawierających 60 pastylek . Co wystarcza na miesiąc kuracji oczyszczającej. Większość zmian trądzikowych spowodowana jest zatruciem przez toksyny naszego układu krwionośnego. Organizm chcąc neutralizować toksyny, wydala je przez skórę, na której tworzą się zmiany skórne, egzema. Oczyszczenie organizmu jest wskazane przy problemach z trądzikiem. Uwaga: Przy stosowaniu tego preparatu należy zwrócić uwagę na większe spożycie wody, dzięki której organizm będzie w stanie się oczyścić, oraz zmianie nawyków żywieniowych ( odstawieniu produktów mocno przetworzonych , spożywaniu dużej ilości witamin)

Skład preparatu: Bakterie kwasu mlekowego (probiotyki) oraz pożywka dla bakterii (prebiotyki), Pokrzywa, Czystek

Sposób użycia:

2 tabletki dziennie, po posiłku – tabletki należy popić dużą ilością wody.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

11 thoughts on “Tabletki na trądzik – naturalne, bez recepty

 1. Stosowałam detoksykację organizmu, ponieważ cierpiałam na duże problemy z pamięcią i koncentracją. Moja kuracja opierała się przede wszystkim na czystku w tabletkach oraz doraźnie na tabletkach na pamięć (lecytynie i bacopa monnieri). Taki zestaw pozwolił mi po pół roku stanąć na nogi

 2. Stosowałam bardzo długo przeróżne tabletki przeciwtrądzikowe, więc wydaje mi się, że mogę podzielić się moimi uwagami co do większości z wymienionych przez ciebie suplementów:
  visaxinum – tabletki bardzo powszechne, generalnie można je kupić w każdej aptece co jest niewątpliwie na plus.. stosowałam je na początku mojej “przygody” z trądzikiem. Tabletki nie są drogie, koszt takich tabletek to ok 15 pln, zawierają w swoim składzie między innymi witaminę B oraz wyciąg z mniszka lekarskiego… generalnie bez szału – co prawda kondycja mojej skóry poprawiła się, jednak nie pozbyłam się problemu wykwitów trądziowych.
  Derminax – preparat trochę droższy i mniej dostępny, ponieważ można go kupić przez internet – chodź znalazłam jedną aptekę we Wrocławiu, która sprzedawała ten preparat. Co do tabletek derminax mam mieszane uczucia, trądzik zmniejszył się, jednak z mojej winy przestałam go stosować i być może gdybym go stosowała dłużej… problem by znikł… ostatecznie 2 miesiące po stosowaniu dermi zdecydowałam się na kurację antybiotykową i od tego czasu wzmacniam się tylko witaminami (C, B12, B6) kupionymi w aptece. Po kuracji antybiotykowej problem wyraźnie się zmniejszył.

 3. Wszystkie te specyfiki to pic na wodę. Tylko dobry lekarz dermatolog jest w stanie pomóc w leczeniu wykwitów trądzikowych a kosmetyczka przebarwień… taka prawda

  1. Nie ukrywam tego, że pomocy trzeba szukać u dobrych specjalistów, specyfiki anty-trądzikowe przedstawione na moim blogu mają za zadanie wspomóc leczenie, zupełnie jak ma to miejsce z przeziębieniem – gdzie wspomagamy się witaminą C, lub stanach zmęczenia organizmu – wspomagając się magnezem czy witaminami z grupy B.
   Należy pamiętać również, że lekarstwa a w szczególności antybiotyki nie są zbawiennym środkiem na każdą dolegliwość i mają swoje działania niepożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *