Tabletki na cellulit

tabletki na celliulit

Cellulit to także mój problem. Długo walczyłam z cellulitem. Na blogu przedstawiam efekt moich poszukiwań i eksperymentów dotyczących walki z cellulitem, stosowałam prawie wszystko, między innymi tabletki na cellulit, masaże, bańki, peelingi. Opisałam to w poniższym wpisie.

Cellulit to tak zwana „skórka pomarańczowa”. Bywa, że komórki tłuszczowe rozrastają się nadmiernie. I na ciele pojawiają się mniejsze i większe grudy, które na dodatek bolą. Dlaczego? To wynik zakłóceń w procesie przemiany materii, a także skutki spożywania przemysłowo przetworzonej żywności nadmiernie nafaszerowanej chemią. Poza tym, lekarze podkreślają, że cellulit jest efektem siedzącego trybu życia, palenia papierosów, spożywania nadmiernych ilości alkoholu oraz wszechobecnego stresu. Można zatem powiedzieć, że cellulit NIE jest tylko skazą na urodzie kobiety, ale także odbiciem stanu jej zdrowia. To naturalne, że organizm kobiety gromadzi pewne zapasy tłuszczu (głównie na udach i brzuchu) które później wykorzystywane są np. podczas ciąży czy w okresach braku pożywienia (a nawet głodu). Problem w tym, że tego tłuszczu jest stanowczo za dużo i układ limfatyczny kobiety nie radzi sobie z jego równomiernym rozmieszczeniem. Efekt jest taki, że na cellulit cierpią kobiety w różnym wieku. Co zatem może zrobić kobieta, aby utrzymać swój układ limfatyczny w należytym porządku i pozbyć się cellulitu? To proste. Trzeba wyeliminować wszystkie przyczyny powstawania cellulitu! Cellulit to skomplikowany problem, a zatem stosowanie półśrodków (np. odchudzanie czy odsysanie tłuszczu) nie spowoduje ani zmniejszenia ani likwidacji cellulitu. Praktyka pokazała, że tylko połączenie kilku metod walki z cellulitem przynosi oczekiwane efekty.  Doskonałe rezultaty przynosi wspomaganie się tabletkami na cellulit, tak zwane oddziaływanie na cellulit na poziomie komórkowym.

tabletki cellulit

Na rynku dostępne są tabletki na cellulit (np. Cellinea). Ich zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz poprawienie krążenia w całym układzie limfatycznym. Innymi słowy – pigułka na cellulit działa od wewnątrz. Tabletki to zwykle starannie dobrana mieszanka składników naturalnych /głównie roślinnych/ które skutecznie walczą z cellulitem.

Ich stosowanie, znacznie przyspiesza proces likwidacji cellulitu, a sekret ich skuteczności polega na oddziaływaniu niczym katalizator na przemiany biochemiczne zachodzące w komórce.

Co jeszcze możemy zrobić ?

tabletki antycellulitowe artykuł
Tabletki na cellulit cellinea – artykuł w gazecie

Masaż po kąpieli. Nie od dziś wiadomo, że ciepła woda rozgrzewa ciało i przyspiesza krążenie w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Dlatego też, należy każdorazowo masować ciało po kąpieli /np. szorstką gąbką/ aby rozluźnić tkankę łączną, usunąć toksyny oraz przyspieszyć wchłanianie się kosmetyków. I zapobiec łączeniu się tłuszczu w grudy.

Zbilansowana dieta. Aby nie dopuścić do eskalacji cellulitu, trzeba poświęcić sporo uwagi na to, co się je. Stare porzekadło które mówi, że jesteś tym – co jesz – w przypadku cellulitu nabiera nowego wymiaru. Cellulit to przecież rozrośnięte komórki tłuszczowe skumulowane w postaci grud. I dlatego, dieta musi sprzyjać spalaniu tłuszczu, oczyszczać organizm z toksyn i przyspieszać przemianę materii. Istnieje wiele rodzajów diet, ale jakoś kobiety nie mogą doczekać się diety antycellulitowej… Warto jednak, bliżej przyjrzeć się diecie śródziemnomorskiej, bo to ona w największym stopniu sprzyja naszemu zdrowiu i długowieczności.

Aktywność fizyczna. Wszyscy wiemy, że dowolna aktywność fizyczna (np. spacer, jazda na rowerze czy pływanie) sprzyja odchudzaniu i utrzymaniu ciała w należytej kondycji fizycznej. Jednak aby pozbyć się cellulitu, trzeba stosować ćwiczenia przygotowane specjalnie na uda, pośladki, ręce i brzuch. Zwykły bieg na ruchomej bieżni, to podstawowe ćwiczenie. Należy ćwiczyć skłony, przysiady i nożyce. Można też, np. zaopatrzyć się w obręcz i ćwiczyć hula hop /znakomite na mięśnie brzucha/. Dużo czasu, trzeba też poświęcić na wszystkie dostępne ćwiczenia nóg. Natomiast na ręce, polecane są zwykłe pompki, wymachy i podnoszenia rąk. Warto zapisać się do klubu fitness, aby tam, pod okiem fachowca nie tylko pozbyć się brzydkiej skórki pomarańczowej – ale także, nie dopuścić do jego ponownego powstania.

Kosmetyki antycellulitowe. W drogeriach, mamy ogromny wybór różnych balsamów, kremów czy żeli pod prysznic które wykazują działanie antycellulitowe. Warto z nich korzystać, aby wzmocnić efekt kuracji antycellulitowej. Kosmetyki antycellulitowe, nie tylko pomagają kobiecie rozbić grudy tłuszczu – ale także, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Tym sposobem, skóra kobiety staje się bardziej elastyczna i gładsza. A walka z cellulitem zostaje wygrana. I kobieta, znowu może pokazać się na plaży czy krytym basenie.

Wszystkie powyższe sposoby jak i wspomaganie organizmu spożywając tabletki na cellulit mają na celu naturalną pomoc w zwalczaniu cellulitu. Artykuł jest efektem mojej walki z cellulitem. Jeżeli masz pytania, napisz śmiało w komentarzu 🙂

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *