Układ trawienny? Główne przyczyny powstawania trądziku

przyczyny powstawania trądzikuPrzyczyny powstawania trądziku

– „Jesteś tym co jesz”

„Jesteś tym co jesz” – zdanie to słyszał chyba każdy, co do słuszności tego stwierdzenia – trzeba przyznać mu rację, posiłki mają ogromny wpływ na to jak wygląda nasza cera. Wszystko to za sprawą tego, że dzisiejsza żywność bogata jest w różnego rodzaje „E” ulepszacze do żywności, które gromadząc się w organizmie, skutecznie go zatruwają. Są dla naszego ciała zbędną toksyną, którą organizm stara wydalić się również przez skórę, tym samym tworząc stany zapalne.

 Badania dotyczące powstawania trądziku

Według badań klinicznych przeprowadzonych na grupie 100 osób w wieku od 18 do 30 lat dotkniętych problemami skórnymi stwierdzono, że aż 60% przyczyn powstawania problemów skórnych pochodzi ze względu na nieprawidłowości funkcjonowania układu pokarmowego.

30 uczestników cierpiało na trądzik z uwagi na problemy hormonalne, a 10 borykało się z problemami skórnymi z innych względów (uczulenie, spożywane leki, narażenie na środki chemiczne)

Zanim zdecydujesz się na antybiotyki zbadaj wszystkie możliwe przyczyny

Badanie to ukazuje jak szeroka może być przyczyna powstawania trądziku. Jeżeli właśnie przeczytałaś/ przeczytałeś ten wpis i zastanawiasz się czy rozpocząć kurację antybiotykową daj sobie tydzień spokoju, udaj się do lekarza i poproś go o test na alergie pokarmowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyeliminowanie nietolerowanego przez Twój organizm składniku pożywienia, spowoduje zahamowanie powstawania pryszczy na Twojej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *