Preparaty kolagenowe – w czym Ci mogą pomóc?

preparaty kolagenoweNawiedziła nas zima, a z nią problemy z przesuszającą się skórą. Dlatego wydaje mi się, że to jest odpowiedni czas, by napisać co nieco na temat kolagenu i jego wpływu na nawilżenie skóry oraz ujędrnienie jej.

Kolagen  czyli główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust. – wikipedia.pl

Kolagen – w czym Ci może pomóc?

Pomaga nam w walce o zachowanie pięknego wyglądu i sprawia, że dłużej możemy się cieszyć młodością. Kolagen to wyjątkowy składnik, który na stan naszej skóry ma ogromny wpływ. Co warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego kosmetyki z kolagenem cieszą się tak wielkim powodzeniem wśród miłośniczek młodości i naturalnego piękna?
Kolagen to przede wszystkim cenne dla naszej skóry białka, dzięki którym jest ona jędrniejsza i lepiej napięta. Dodatkowo kosmetyki z kolagenem zawierają wiele ważnych witamin, m. in. witaminy C i E. Efekt? Młodsza i zdrowsza skóra, dla której zmarszczki są jeszcze dość abstrakcyjnym problemem. Sięganie po kosmetyki, w których znajduje się wysokiej jakości kolagen, mają też doskonały wpływ na nawilżenie naszej skóry. Mniejsze problemy z jej podrażnieniem oraz skuteczniejsza ochrona przed utratą wody – oto kolejne powody, dla których warto korzystać z pielęgnacji przy wsparciu kolagenu.
Kolagen nie bez powodu stał się jednym z tych składników, z którego właściwości tak chętnie korzystają kosmetyki mające spowalniać proces starzenia się skóry. To kolagen wspiera nas w walce ze zmarszczkami i sprawia, że dłużej możemy się cieszyć naturalnym pięknem.

Kolagen posiada bardzo dobre właściwości ujędrniające, nawilżające, pozwala również zniwelować powstałe na skórze przebarwienia( np. po przebytym trądziku). Nie wpływając negatywnie na organizm. Brak skutków ubocznych stosowania preparatów kolagenowych, zawdzięczamy jego naturalności, a dzięki temu – można stosować go w każdym wieku i do każdego rodzaju cery.

Jakie Preparaty kolagenowe dostępne są na rynku?

Możemy rozróżnić dwa typy preparatów kolagenowych, które znajdziemy w aptekach, sklepach medycznych. Są to:

  • Preparaty kolagenowe do stosowania od wewnątrz, np:

Stosuje się je spożywając zalecaną dawkę przed posiłkiem.

  • Preparaty kolagenowe do stosowania od zewnątrz, wśród nich znajdziemy preparaty takie jak:
    • Kolagen do wklepywania ( np. kolagen colway)
    • Maseczki kolagenowe
    • kremy kolagenowe

 

Które preparaty kolagenowe będą dla nas odpowiednie?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, oraz jaki tryb życia prowadzimy.

Z pewnością osobom uprawiającym sport, prowadzącym aktywny tryb życia poleciłabym suplementacje wspomagającą tabletkami z kolagenem – od wewnątrz, wpłynie to nie tylko na stan naszej skóry, ale i również na stawy, często nadwyrężane.

Jeżeli jednak naszym celem będzie nawilżenie, ujędrnienie skóry – tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie terapia kolagenowa stosowana od zewnątrz.

Nie mniej jednak, bardzo dobrym pomysłem (do którego zachęcam) jest stosowanie preparatów kolagenowych z obu tych grup (zewnętrznie i wewnętrznie).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *