Mój plan na skuteczne odchudzanie

skuteczne odchudzanieZnalazłam czas by napisać co nieco na temat kroków jakie ustalił mi Marcin (najlepszy trener personalny jakiego miałam), których przestrzeganie ma wspomóc moje skuteczne odchudzanie 🙂

Dieta

Generalnymi założeniami mojej diety na najbliższy miesiąc jest ograniczenie spożywania węglowodanów oraz mąki pszennej, którą zamieniłam na żytnią. Tak więc w odstawkę poszedł:

  • Biały makaron – w zamian kupuje orkiszowy (W auchan znalazłam w paczkach po 2kg),
  • Bułki pszenne, oraz pieczywo pszenne – w zamian kupuje żytnie,
  • Cukier – koniec ze słodzeniem kawy, herbaty oraz słodkościami,
  • Ograniczać również muszę czerwone warzywa i owoce (dozwolone są grejpfruty, zielone kwaśne jabłka, ogórki, brokuły),
  • Ziemniaki – ponieważ w zdecydowanej większości składa się ze skrobi (mogę jeść odsmażane oraz frytki, jednak nie za często).

Pewnie dla wielu z was wydaje się to straszne. Sama czytając rozpiskę diety przygotowaną przez Marcina wyglądałam jak kot poniżej 😉 Jednak uwierzcie, nie jest ona taka zła.

Jak szybko schudnąć

Ćwiczenia fizyczne

Wraz z “lekcjami” u Marcina zakupiłam karnet na siłownię, jak narazie udaje mi się chodzić systematycznie. Na siłownię chodzę 3 razy w tygodniu: poniedziałki – środy – soboty.

Jak wygląda mój trening?

Początki są zawsze trudne, a więc Marcin przygotował mi plan na początek, który wykonywać będę jeszcze przez najbliższe 4 treningi – są to treningi “obwodowe”

Ćwiczę tak na prawdę wszystkie partie ciała na jednym treningu, ćwiczenia odbywają się z niewielkimi ciężarami, jedynym minusem tego typu ćwiczeń jest to, że odpocząć mogę dopiero po zakończeniu obwodu, co przy 12 ustalonych przez Marcina ćwiczeniach jest dość trudne (chociaż daje sobie radę 🙂 )

Jak mówi Marcin:

Konkretny trening pozwoli nam schudnąć, pod warunkiem że nauczymy się ćwiczyć efektywnie co w gruncie rzeczy wcale nie jest takie łatwe. Tylko, wtedy uda nam się schudnąć i będzie to bardziej prawdopodobne. Nie musimy katować się ćwiczeniami tak naprawdę wszystko możemy osiągnąć systematycznością to naprawdę proste

Suplementacja

Zawsze byłam przeciwna jakim kolwiek wspomagaczom odchudzania, jednak postanowiłam zaufać mojemu trenerowi i zakupiłam polecane przez niego witaminy dla sportowców oraz preparat poprawiający przemianę materii. Oprócz tego mam pić dużo zielonej herbaty (którą z resztą uwielbiam) Co prawda na chwilę obecną nie mogę za dużo napisać na temat tych “magicznych” spalaczy tłuszczu, jednak piguły robią wrażenie 🙂

skuteczny spalacz tłuszczu

1 thought on “Mój plan na skuteczne odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *