Peeling kawitacyjny w domu

peeling kawitacyjnyPeeling kawitacyjny w domu? Czy może u kosmetyczki? Jak to jest z zabiegami oczyszczającymi?

Peeling kawitacyjny – zabieg kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry, wykorzystujący zjawisko kawitacji.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling kawitacyjny w domu czy u kosmetyczki?

Zabieg oczyszczający peelingu kawitacyjnego powszechnie uważany jest za bezpieczny,  z pewnością mogę polecić jego stosowanie w swoim własnym domu, jeżeli tylko nie jesteś w grupie osób, dla których zabieg ten jest przeciwskazaniem, np. jeżeli posiadasz aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, wszczepiony masz rozrusznik serca, chorujesz na gruźlicę bądź jesteś w ciąży, taki zabieg będzie z pewnością dla Ciebie bezpieczny.

Oczywiście do przeprowadzenia peeling ‘u kawitacyjnego potrzebne jest urządzenie (ja posiadam ten model który z pewnością mogę polecić)

Sonoforeza – uznawana niekiedy za odmianę m. bezigłowej – metoda ultradźwiękowego wprowadzania w skórę substancji aktywnych. Choć mechanizm działania jest podobny, jednak czynnikiem zwiększającym przepuszczalność są tu ultradźwięki. Aby uzyskać optymalny efekt stosuje się inne stężenie roztworów, co powoduje, że stosowanie gotowych kapsułek do mezoterapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jeżeli nie posiadamy takiego urządzenia, możemy udać się do salonu kosmetycznego, mieszkając w Warszawie nie spotakałam się jeszcze z salonem kosmetycznym, który w swoich usługach nie posiadał zabiegu peelingu kawitacyjnego. Ceny są różne, używając grupona – można znaleźć salon, który wykona taki zabieg nawet za 50 PLN, (pamiętajcie jednak nie zawsze najtańsze rozwiązania są najlepsze).

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

 1. Przede wszystkim pozbądź się makijażu, umyj dokładnie twarz wodą oraz hipoalergicznym mydłem (np. biały jeleń w płynie)
 2. Przygotuj waciki kosmetyczne oraz trochę przegotowanej wody (wystudź ją)
 3. Jeden z wacików kosmetycznych zamocz w przegotowanej wodzie, będziemy nim zwilżać naszą cerę przed użyciem naszego urządzenia, drugim – suchym będziemy wycierać nasze urządzenie (szpatułkę) z zanieczyszczeń ,ważne jest aby utrzymać płynność ruchów, nie trzymaj szpatułki w jednym miejscu tylko płynnie przesuwaj po skórze.
 4. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego opłucz skórę twarzy przegotowaną wodą.
 5. Po oczyszczeniu skóry z resztek zanieczyszczeń możesz użyć np. kolagenu,
 6. możesz też przeprowadzić zabieg sonoforezy używając specjalnych dostępnych w każdej drogerii preparatów do sonoforezy. (Jeżeli Twoje urządzenie posiada taką możliwość)

Jest to tylko przykładowy plan wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego w domu, który używam z zadowoleniem od roku. Oczywiście, warto dostosować zabieg peelingu do swojej cery, wzbogacając zabieg np. o maseczki.

Jakie urządzenia do peelingu kawitacyjnego są dostępne w sklepach?

Przedstawie 3 urządzenia, z którymi spotkałam się osobiście (a więc sprawdzone przeze mnie)

 

Rio Ultrasonic Facial (Również polecam)

Peeling kawitacyjny w domuto zaawansowane urządzenie do oczyszczania skóry twarzy w domu, dając salonowe efekty.

 • pozwala na wykonanie peelingu kawitacyjnego i sonoforezy,
 • umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry twarzy,
 • wygładza skórę oraz eliminuje niedoskonałości,
 • przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych składników z kremów pielęgnacyjnych,
 • generuje aż 25000 drgań na sekundę,
 • nie wywołuje podrażnień – urządzenie jest bezpieczne nawet dla cery wrażliwej,
 • teraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne możesz wykonywać samodzielnie.

Cena: 400- 500 pln

 

maszynakawitacyjnyCOSNET BASIC 2w1 – używany w jednym z zakładów kosmetycznych w Warszawie, do którego uczęszczałam

Urządzenie stosuje prąd do wytwarzania drgań o częstotliwości 28000 razy na sekundę. Wytwarzane drgania pozwalają na oczyszczenie porów skóry z zanieczyszczeń, gdzie nie dotrzemy przy myciu twarzy.

Cena : 1400 PLN

 

KOSMED Biosonopeel – Spotkany w zakładzie kosmetycznym.

Efekty pracy głowicy możemy wspomagać stosując dodatkowo przepływ prądu galwanicznego oraz modulowany, pulsacyjny rodzaj pracy.

Cena (w internecie) 2500 PLN

Jest to również najbardziej profesjonalne urządzenie (co przekłada się również na cenę) z jakim się spotkałam. Jednak do zastosowania domowego wystarczy z pewnością dużo prostsze urządzenie.

2 thoughts on “Peeling kawitacyjny w domu

 1. Na gwiazdkę dostałam od narzeczonego takie samo urządzenie do peelengu kawitacyjnego, którego używasz. Jestem bardzo zadowolona 🙂
  Mieszkam w Gnieźnie, tutaj koszty kawitacji są dużo wyższe niż u ciebie w Warszawie. pozdrawiam Gosia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *