Odchudzanie bez efektu jojo

odchudzanie bez efektu jojoOdchudzanie bez efektu jojo czy to możliwe?, tak zatytułowanego maila dostałam wczoraj na skrzynkę pocztową.

Jako, że długi weekend trwa w najlepsze- znalazłam chwilę by zdać relację z moich poczynań dotyczących odchudzania .

Moim celem było schudnięcie 10 kg w 3 miesiące (tak wiem, to nie jest dużo), nie było to też takie trudne. Z dobrze opracowaną dietą, ćwiczeniami i zastosowanymi suplementami spalającymi tłuszcz. Najtrudniej jednak jest tę wagę utrzymać, tak by po zakończeniu nie dopadł nas tak zwany efekt jojo.

Jestem blisko 3 miesiące po osiągnięciu celu i pół roku po rozpoczęciu odchudzania, moja waga nadal stoi w miejscu, tak więc mogę z czystym sumieniem stwierdzić że odchudzanie bez efektu jojo jest możliwe. Jest jedno “ale”:

Siłownia tak mi się spodobała, że ciągle do niej uczęszczam, chociaż już bez tak drastycznych ćwiczeń, które zalecał mi mój trener personalny – Marcin.

Dieta, tutaj sobie trochę poluzowałam, jednak ciągle ograniczam cukier. Wręcz nawet on mi nie smakuje 🙂 Jednak wróciłam do używania białej mąki, spożywania pieczywa pszennego.

Tak więc jestem przekonana, że odpowiednio dobrany plan odchudzania wraz z delikatną samodyscypliną po procesie odchudzania, szczególnie jeżeli ktoś ma większe skłonności do tycia, pozwolą odchudzić się bez efektu jojo.

 

2 thoughts on “Odchudzanie bez efektu jojo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *