Naturalne produkty w walce z pryszczami

naturalne produkty Szpecą naszą twarz i często są przyczyną kompleksów. Dokuczają nastolatkom, jednak i wśród dorosłych nie brak osób, którym wykwity skórne skutecznie utrudniają życie. Czy można w bezpieczny i skuteczny sposób pokonać pryszcze? Wiadomo, że natura stworzyła wiele naturalnych leków i kosmetyków, dzięki której możemy wspierać swą skórę w walce z licznymi defektami. Jakie produkty mogą pomóc w walce z cerą trądzikową i łojotokową?

Spirulina

Jednym z cenniejszych darów natury, który może nam pomagać w walce z pryszczami, jest spirulina. Ten glon może być przyjmowany doustnie, można też z niego sporządzać maseczki kosmetyczne. Dzięki aminokwasom, które są sekretem skuteczności tego glonu, uciążliwe wykwity mogą zostać pokonane w bezpieczny i w pełni naturalny sposób.

Cynk

Cynk jest ważnym składnikiem zdrowej diety, ma też ogromny wpływ na stan naszej skóry. Dieta, w której pojawiać będzie cynk, pomoże nam w walce z nadmiernym łojotokiem i sprawi, że zachowanie czystej cery stanie się łatwiejsze.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6
Dzięki tym kwasom dieta każdego z nas stanie się zdrowsza, a znikające pryszcze okażą się kolejnym walorem. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 wciąż zaskakują nas swymi właściwościami oraz skutecznością w walce ze stanami zapalnymi – jedną z głównych przyczyn problemów z wykwitami i niezbyt atrakcyjnym wyglądem naszej cery.

Olejki do wcierania

By walkę z pryszczami prowadzić jeszcze skuteczniej, warto sięgnąć również po olejki, przeznaczone do zewnętrznego użytku. W walce z pryszczami świetnie sprawdzą się te, które mają silne właściwości antyseptyczne. Przykładem doskonałym będzie tu olejek z drzewa herbacianego, choć i olejek lawendowy może się pochwalić sporym gronem sympatyków.

Odpowiednia pielęgnacja oraz korzystanie ze wsparcia naturalnych składników to podstawa dla każdego, kto chce uwolnić się od pryszczy. Nie musi być to trudnym zadaniem. Nieco zmieniona dieta może okazać się pierwszym krokiem do wielkiego sukcesu w walce o zdrową i piękną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *