[przegląd] Maść na trądzik – Benzacne

Aby zwalczyć pojawiające się wypryski warto działać ‘dwufazowo’ od wewnątrz oraz od zewnątrz. Takie działanie pozwoli na oczyszczenie organizmu – co ograniczy powstawanie nowych wykwitów trądzikowych, oraz na działaniu od zewnątrz – wpłynie to na szybszą redukcje aktywnych już zmian trądzikowych.

W dzisiejszym wpisie  maść na trądzik Benzacne (Benzoylis peroxidum)

Benzacne żel jest to biały żel bez zapachu stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego. Benzacne występuje w dwóch stężeniach: słabszym 50mg/g żelu oraz mocniejszym 100mg/g żelu. Substancją czynną Benzacne żel jest nadtlenek benzoilu.

Jak działa maść na trądzik Benzacne?

W trakcie stosowania maści na trądzik Benzacne może wystąpić: przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia żelu. Objawy te mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia produktu leczniczego. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania Benzacne żel.

W przypadku objawów takich jak bolesne podrażnienie skóry, pieczenie skóry, wysypka skórna należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego i zastosować odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *