Jak usunąć wągry?

Wiele osób zmaga się z problemem ciemnych kropek na twarzy zwanych wągrami. Potrafią oszpecić najładniejszą buzię i sprawić przy tym, że wygada ona na zmęczoną i zaniedbaną. Często zobaczyć je można zwłaszcza u młodych osób, które walczą z trądzikiem. Nie jest to jednak regułą. Również wiele dojrzałych cer posiada ten defekt. Z pozoru drobne i niewinne – w stadzie potrafią być, niczym strażnik cnoty. Zniechęcają i budzą obrzydzenie. Czy można pozbyć się tego koszmaru? Jak usunąć wągry?

ASERTYWNOŚĆ WOBEC ZASKÓRNIKÓW

Skąd biorą się te ciemne, koszmarne kropeczki? Stanowią wynik złuszczającego się naskórka połączonego z nadmiarem sebum. Wszystko to zbiera się u ujścia gruczołów łojowych i tutaj – w reakcji na proces tlenowy, zyskuje charakterystyczną, czarną barwę.
Jego geneza jest w dużej mierze genetyczna. Po naszych rodzinach dostajemy tendencje do tłustej skóry. Nie warto jednak narzekać. Tego typu cera nie jest tak łatwo podatna na zmarszczki, jak na przykład skóra sucha. Czasem też za pomocą brzydkich wyprysków w tej postaci dają znać o sobie nieuregulowane hormony. Nie ma co jednak załamywać rąk i popadać w kompleksy. Trzeba działać. Powiedz wągrom stanowcze nie!

JAK USUNĄĆ WĄGRY?

Ciemne, szpecące kropki szybko nas porzucą o ile tylko nie będziemy dla nich zbyt gościnni.
Koniecznie zatem trzeba pomyśleć o strategii walki z tego typu wrogiem. Warto zacząć tu od oceny, jak duży jest problem. Jeśli spory – koniecznie idźmy z tym do dermatologa. Lekarz da recepty na skuteczne preparaty do smarowania, czy też tabletki.

Tabletki na wągry

Jeżeli jesteśmy już przy zabiegach ( o czym mowa będzie poniżej) i wspomnianych przed chwilą preparatach od lekarza które pomogą oczyścić wasze twarze, należy również wspomnieć o oczyszczających herbatach (np. z czystka) bądź tabletkach ziołowych na trądzik (tu możesz zobaczyć moje zestawienie dostępnych preparatów). Mają one działanie, regulujące układ hormonalny, oczyszczają z toksyn. Wspomagają nasz organizm w walce z wągrami czy wypryskami skórnymi  “od wewnątrz”. Mają one z pewnością działanie łagodniejsze, ale są bezpieczniejsze dla naszego organizmu. Zachęcam również do przeczytania artykułu – antybiotyki na trądzik czy warto.

Kosmetyczka

Solidnym orężem będzie dla nas też porządna kosmetyczka. Oczyści skórę, zrobi złuszczanie naskórka, zamknie pory i nawilży naszą cerę. Tak mniej więcej będzie to wyglądało. Dobrze jest zatem przynajmniej raz od tak zwanego – wielkiego dzwonu uderzyć w ten ton i wyłuskać kilka srebrników na sprawdzony salon kosmetyczny. Od tego się nie zbiednieje, zaś możemy tylko zyskać. Jak nas widzą, tak piszą. Niech nie piszą przy tym, że jesteśmy brzydcy i zaniedbani. I lekarz i kosmetyczka powinni doradzić nam, jak się obchodzić z twarzą, aby problem zniknął. Dostaniemy od nich wskazówki oraz informacje o skutecznej pielęgnacji.

“Nowinki technologiczne”

Walka z wągrami jest też możliwa w domowych pieleszach. Sprzyja temu postęp współczesnej techniki. Ciekawostką może być tu niezwykle zmyślne w działaniu urządzenie o niezwykle zwykłej konstrukcji. Mowa to o metalowym ni to szydełku, ni to antence, którą można kupić w szanujących się drogeriach. Z jednej strony zazwyczaj jest mikro łyżeczka lub metalowa pętelka, z drugiej zaś ostrze, nożyk lub szpikulec. Całość jest znacznie prostsza, niż budowa cepa, ponieważ cep jest skonstruowany aż z dwóch części. Tu mamy tylko jeden element. Łatwiej go zgubić, niż zepsuć. Nie warto jednak go zawieruszyć bowiem jest bardzo skuteczny.

Podczas obsługi ważna jest higiena. Zatem myjemy ręce, buzię i naszą antenkę piękna. Twarz można złuszczyć i rozpulchnić na przykład za pomocą naparu z rumianku. Ostrym końcem urządzenia lekko naruszamy strukturę wągra i łyżeczką zbieramy poległych. Po takich zabiegach warto ponownie umyć twarz głęboko oczyszczającym preparatem i nałożyć maskę zamykającą pory.

Urządzenie do usuwania wągrów

Innym sposobem pomocnym w pozbyciu się wągrów jest zakup urządzenia elektrycznego, które działa na zasadzie miniaturowego odkurzacza. Opinie o tego typu aparaturze są bardzo pozytywne. Zazwyczaj posiada ona także właściwości masujące, ujędrniające i stymulujące regenerację.
Osoby, które często podróżują mogą też pomyśleć o zakupie szczoteczki do mycia twarzy. Jeśli dołożymy do niej fajny żel do mycia twarzy, będziemy zachwyceni już po kilku tygodniach. Czasem możemy wykonać masaż twarzy za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Nie bez przyczyny przecież krąży tak wiele kawałów o czyszczeniu toalet za pomocą szczotki do zębów przez wojskowych.

Naturalne sposoby na wągry

Pozytywne efekty w walce w wągrami osiągniemy też czerpiąc z doświadczenia naszych mam. Od czasu do czasu możemy sobie urządzić seans piękności nie wychodząc z domu. W tym celu wystarczy tylko zrobić sobie parówkę z zielonej herbaty. Warto dodać też kilka plasterków cytryny. Rytuał ten jest niezwykle prosty. Wrzątkiem zalewamy herbatę w płaskim naczyniu, dodajemy cytrynę i pochylamy wcześniej oczyszczoną twarz nad parą. Warto przy tym zakryć głowę ręcznikiem. Po kilku minutach mamy nawilżoną cerę, pory odblokowane i możemy za pomocą chustki higienicznej delikatnie usunąć wągry. Potem trzeba nałożyć maskę zwężającą pory. W tym celu możemy kupić coś gotowego w drogerii lub aptece lub sami przygotować płatki owsiane z wodą. Do tego należy nawilżać skórę za pomocą specjalnych kremów i unikać, jak ognia tłustych specyfików.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *