Jak oczyścić organizm z toksyn ?

Jak oczyścić organizm z toksynJak oczyścić organizm z toksyn? O konieczności oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn mówi się coraz więcej, a dyskusjom tym towarzyszy coraz szerszy wybór środków pomagających z detoksykacji organizmu. Czy detoks faktycznie jest nam potrzebny? Z jakich rozwiązań możemy skorzystać w walce z toksynami?

Dlaczego warto walczyć z toksynami?

Oczyszczanie organizmu ma jeden cel – pozbyć się szkodliwych toksyn, które trafiają do naszego organizmu wraz z przetworzoną żywnością, alkoholem lub papierosami. Źródłem szkodliwych toksyn jest też zanieczyszczone powietrze, zatem nawet osoby prowadzące bardzo zdrowy styl życia powinny od czasu do czasu skorzystać z detoksu.

Kiedy warto pomyśleć o oczyszczaniu organizmu?

Nasz organizm wysyła wiele sygnałów, które świadczą o nadmiernej ilości toksyn w jego wnętrzu. Detoks przyda się m. in. w chwili, gdy nasza skóra zacznie tracić swój zdrowy koloryt, a włosy utracą zdrowy blask. Zmęczenie oraz nasilające się problemy z funkcjonowaniem poszczególnych narządów wewnętrznych to kolejne sygnały, które mogą świadczyć po poważnym zanieczyszczeniu organizmu. A ponieważ toksyny skutecznie spowalniają prace poszczególnych narządów i utrudniają im normalne funkcjonowanie, walka z nimi jest bardzo ważna i dla naszego wyglądu, i dla naszego zdrowia.

Na czym polega detoksykacja?

Choć detoksykacja kojarzona jest przede wszystkim z uciążliwymi głodówkami, nie brak innych, bardziej przyjaznych sposobów na uwolnienie organizmu od szkodliwych toksyn.

Sposoby na pozbycie się toksyn z organizmu

Dieta odtruwająca

Powinna bazować na produktach, które są świeże i zdrowe, wykluczone powinny być z niej takie produkty, jak kawa, herbata, alkohol, cukier i sól. W trakcie takiej diety należy pić dużo wody, dzięki czemu nasz organizm jeszcze szybciej pozbędzie się szkodliwych substancji. Dieta oczyszczająca to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się szkodliwych toksyn oraz poprawienie stanu swego zdrowia. Lepsze samopoczucie i piękniejszy wygląd to największe zalety związane z detoksem, o którym powinien pamiętać każdy miłośnik zdrowego stylu życia.

Herbatki oczyszczające

O oczyszczających właściwościach ziół mówiły już nasze babcie. Taka jest prawda – nic nie oczyszcza organizmu tak dobrze jak zioła. Dlatego, gdy chcesz oczyścić organizm powinnaś zaopatrzyć się między innymi  w herbatę z czystka, czy rumianek, a także ostropest, który ma zbawienny wpływ na naszą wątrobę.

Tabletki oczyszczające organizm

Na rynku istnieje wiele sprawdzonych i godnych polecenia preparatów oczyszczających organizm z toksyn, jeden z przykładów. Traktujcie jednak te tabletki jako skuteczne wspomaganie kuracji

2 thoughts on “Jak oczyścić organizm z toksyn ?

  1. Ja stosuje chlorelle. Kupiłam ja kiedys w Rossmanie i jestem z niej bradzo zadowolona. Efekt widac po prostu w lepszym samopoczuciu. Dodaje ja do posiłków i jest jednym ze składników przygotowywanych przeze mnie koktajli.

  2. Toksyny… znam ten problem, długo męczyłam się z problemami z pamięcią i koncentracją, próbowałam czystka, rumianku, a nawet głodówki oczyszczającej, by tylko pozbyć się tego dokuczliwego problemu… próbowałam też tabletek na polepszenie pamięci, kupionych pod adresem http://koncentracja.co.pl, poprawa była widoczna, tylko szkoda, że są droższe niż zioła… czy znasz jakieś tanie tabletki poprawiające pamięć i koncentrację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *