Jak dbać o cerę zimą – mini poradnik

Już niebawem spadnie pierwszy śnieg,  a nasza skóra poczuje dotkliwość mrozu.  Jak zatem przygotować skórę, oraz jak dbać o cerę zimą? – przygotowałam na dziś mini poradnik 🙂

Mroźny wiatr, ujemna temperatura często powoduje podrażnienia naszej skóry. Gdy dodamy do tego wpływ często osuszonego powietrza płynącego z naszych grzejników ,  otrzymujemy mieszankę wybuchową dzięki której nasza cera przesusza się wyjątkowo mocno.  Na szczególną pielęgnacje zasługuje cera  naczyniowa oraz sucha, związane jest to z niewielką ilością wytwarzanego przez nią sebum.

Przygotowałam więc listę 3 punktów, których przestrzeganie zminimalizuję zły wpływ mrozów na naszą cerę.

  1. Nawilżanie skóry – używaj kremów nawilżających (koniecznie takich, które w składzie zawierają glicerynę lub kwas hialuronowy) 2-3 razy dziennie, jednak zanim wyjdziesz na mróz odczekaj ok 10-15 minut.
  1. Dbaj o zdrową dietę – zadbaj o to, by w twojej diecie nie zabrakło produktów bogatych w witaminę A, E, C oraz cynk.( ryby, orzechy,  szpinak, produkty zbożowe), jeżeli cierpisz na niedobory, staraj się uzupełnić je suplementami diety.
  1. Dbaj o ochronę przed promieniowaniem UV – mimo, że słońce zimą nie grzeje, promieniowanie UV dostaje się w głąb naszej skóry. Zadbaj o to, by w kremach ochronnych które stosujesz – znalazł się bloker UV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *