Domowe sposoby na pryszcze – 5 sposobów

domowe sposoby na pryszczePryszcze to zmora nie tylko nastolatków, ale też dorosłych ludzi. Pojawiają się w najmniej oczekiwanej chwili i w najbardziej widocznych miejscach. Nawet, jeśli trądzik młodzieńczy mamy już za sobą, okazyjny pryszcz może nam popsuć humor w dość nieprzyjemny sposób. Jak go usunąć, czy są metody na to, żeby szybko pozbyć się pryszcza? O tym przeczytasz już za chwilę. Przedstawię sprawdzone domowe sposoby na pryszcze, dzięki którym rozprawisz się z pryszczem w ekspresowym tempie.

Domowe sposoby na pryszcze:

1. Maseczka z kurkumy na trądzik

Jeżeli na Twojej twarzy pojawił się niespodziewany towarzysz, wymieszaj pół łyżeczki kurkumy z odrobiną jogurtu naturalnego na nałóż powstałą papkę na zmianę. Zaschniętą kurkumę zmyj po upływie pół godziny i pozwól, żeby żółty barwnik, który zostanie na skórze, działał jeszcze przez kilka godzin. Kurkuma ma silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Zasusza pryszcza i niweluje stan zapalny, dzięki czemu na skórze nie pojawiają się przebarwienia.

2. Pasta lub maść cynkowa pomoże na pryszcze

W aptece do kupienia są preparaty z dużą zawartością cynku, które szybko i skutecznie wysuszają pryszcze. Nanieść na zmienioną skórę odrobinę pasty lub maści cynkowej i pozostaw na jakiś czas. Powtórz czynność następnego dnia, pryszcz powinien się wchłonąć.

3. Maść ichtiolowa na ropne wypryski

Jeżeli na Twojej twarzy pojawił się bolący, podskórny pryszcz, możesz podziałać na niego maścią ichtiolową. Maść dosłownie „wyciągnie” jego zawartość na wierzch, ropna zawartość szybciej odejdzie, a skóra zagoi się. Maść ichtiolowa doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy pryszcza nie można zasuszyć ani pozbyć się go poprzez mechaniczne oczyszczanie.

4. Olejek rycynowy na pryszcze

Popularny olejek rycynowy na zaparcia, ma również wiele kosmetycznych zastosowań. Jednym z nich jest delikatne podsuszanie i niwelowanie stanu zapalnego. Wystarczy nanieść kropelkę na zmianę i w razie potrzeby zakleić plasterkiem. Olejek rycynowy powinien uspokoić skórę w obrębie zmiany i przyspieszyć proces gojenia.

5. Pasta do zębów na trądzik

W sytuacji awaryjnej, kiedy nie masz pod ręką żadnego kosmetyku, z powodzeniem możesz nanieść na pryszcza odrobinę pasty do zębów. Mentol w niej zawarty uspokoi skórę, a sama pasta wysuszy i zmniejszy pryszcza. Trzeba jednak pamiętać, że sposób ten jest doraźny i powinien być stosowany w ostateczności.

Metod na pryszcze jest wiele. Rozległy trądzik trzeba leczyć farmakologicznie i za pomocą specjalistycznych kosmetyków przeciwtrądzikowych, ale pojedynczy pryszcz z powodzeniem usuniesz przez zastosowanie powyższych sposobów. Ważne jest tylko, żeby unikać wyciskania, bowiem może to spowodować, że zmiany rozprzestrzenią się i coraz trudniej będzie nad nimi zapanować.

1 thought on “Domowe sposoby na pryszcze – 5 sposobów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *