Dieta – skuteczniejsza niż leki na pamięć

leki na pamięćZastanawiałeś się kiedyś czy to co jesz ma jakikolwiek wpływ na Twoją sprawność umysłową? Czy produkty, który spożywasz mogą zastąpić leki na pamięć, podnieść Twoją koncentrację albo też znacznie ją obniżyć? Odpowiedź brzmi: tak. To co spożywamy ma ogromny wpływ na nasz organizm, w tym i na najważniejszy organ, czyli mózg.

Najlepsze leki na pamięć – orzechy
Jednym z najczęściej polecanych przez naukowców produktów dobrych dla mózgu są orzechy. Oczywiście każdy rodzaj orzechów ma różną zawartość witamin oraz składników mineralnych, ale głównie posiadają one dużo białka, witamin oraz tłuszczy potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Spożywanie orzechów zaleca się studentom podczas sesji, co znacznie podnosi ich pamięć oraz koncentrację, łatwiej przyswaja się dany materiał.

Lek na pamięć – kwasy omega zawarte w rybach
Kolejnym pokarmem są ryby, zwłaszcza te morskie. Ich mięso jest o wiele lepiej przyswajalne przez nasz organizm, niż na przykład wieprzowina. Ponadto zwierzęta te są bogate w kwasy tłuszczowe oraz bardzo ważne składniki mineralne. Ryby najczęściej zawierają takie pierwiastki jak : fosfor, potas, magnez, siarka, cynk oraz wiele wiele innych.
Dużo osób nie zdaje sobie także sprawy jak ważną rolę w diecie dla mózgu może pełnić… czekolada. Kakao, które się w niej znajduje, zawiera bardzo dużo magnezu oraz antyoksydantów, których w czekoladzie jest więcej nawet niż w czerwonym winie, a nawet zielonej herbacie!

Nawadnianie organizmu
Oczywiście nie należy zapominać o tym jak bardzo ważne jest picie wody. Woda ta powinna być niegazowana, bez żadnych sztucznych dodatków smakowych, a jeśli nie umiesz pić niesmakowej wody, to najlepiej popraw jej smak samemu dodając owoce, nie kupuj takich ze sztucznymi ulepszaczami. Najważniejszy organ naszego ciała składa się aż w 90% z wody, dlatego tak ważne jest, aby go stale nawadniać.
Dbając o rozwój naszych szarych komórek powinniśmy pomyśleć także o tym, czego nie należy spożywać. Przede wszystkim należy unikać wysoko przetworzonych produktów, takich jak kupne słodycze (np. różnego rodzaju batoniki), napoje gazowane, sztuczne soki ze sklepu, które są napakowane całą masą cukru a także fast foodów.
Jak widać przysłowiowe “Jesteś tym, co jesz” jest jak najbardziej słuszne. Staraj się bardziej zwracać uwagę na to co spożywasz, a poprawa Twoich umysłowych zdolności nastąpi w bardzo szybkim czasie. A tabletki na pamięć nie będą już Ci potrzebne 🙂

1 thought on “Dieta – skuteczniejsza niż leki na pamięć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *