Czystek na boreliozę

Wakacje rozpoczęły się na dobre, wraz z nimi pojawiły się kleszcze, a w nich podstępna borelioza.  Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące to rosnące zainteresowanie czystkiem jako skutecznym lekiem w walce z boreliozą. Czy ta roślina lecznicza w rzeczywistości może się okazać tak cennym wsparciem dla naszego organizmu w walce z krętkiem boreli? Jak twierdzą miłośnicy naturalnej medycyny? W jakich schorzeniach tak na prawdę czystek może się dla nas okazać cennym wsparciem? Czy czystek na boreliozę będzie skutecznym lekarstwem?

Czystek – niezwykła moc ziół przeciwko boreliozie

Czystek to jeden z tych darów natury, dzięki którym każdy z nas szybko może się przekonać o tym, jak zadziwiającymi właściwościami mogą się pochwalić zioła. Ta roślina lecznicza to wyjątkowe źródło polifenoli, które są wyjątkowo skutecznymi przeciwutleniaczami. To dzięki nim możemy skuteczniej chronić się przed szkodliwymi skutkami działalności wolnych rodników – głównych sprawców licznych problemów ze zdrowiem oraz przedwczesnym starzeniem się.

Substancje te mogą jednocześnie chronić nasz organizm przed stanami zapalnymi, niebezpiecznymi drobnoustrojami oraz toksynami, których zaleganie w organizmie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Czystek jest jednocześnie skutecznym pogromcą bakterii i wirusów, dzięki czemu systematyczne sięganie po herbatkę z tej rośliny może nas skutecznie chronić przed groźnymi infekcjami.

czystek na boreliozę?

Herbatka z czystka promowana jest ostatnio jako cudowny lek na wiele przypadłości. Zdaniem sympatyków naturalnej medycyny, czystek może się okazać skutecznym wsparciem w walce z kleszczami, a dokładniej – z wywoływaną przez nie boreliozą. Badania nie potwierdzają wprawdzie takich właściwości czystka, choć jego skuteczność w walce z bakteriami nie jest kwestionowana. Wiadomo też, że regularne sięganie po herbatkę z czystka wspiera naturalną odporność naszego organizmu i zapewnia mu większą ochronę przed licznymi schorzeniami – być może i przed boreliozą.
Jakie choroby jeszcze można zwalczać za pomocą czystka?
Wiadomo, że ten niezwykły suplement diety może się okazać cennym wsparciem dla osób, które często mają problemy z przeziębieniem i grypą. Sięganie po ten niezwykły dar natury pomoże też chorym na miażdżycę oraz tym, którym życie utrudnia choroba niedokrwienna serca.

Alergie oraz choroby skóry to kolejne przypadłości, w przypadku których sięganie po herbatkę z czystka lub po preparaty, w których pojawia się wyciąg z tej rośliny, może się okazać cennym wsparciem. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, że wychwalany przez miłośników naturalnej medycyny czystek jest tylko suplementem diety i nie zastąpi nam ani wsparcia profesjonalnych leków, ani zdrowej diety.
Czystek to wspaniała roślina lecznicza, która dla każdego z nas może się okazać cennym dodatkiem do codziennej diety. Sięgajmy po tę roślinę regularnie i korzystajmy w jej niezwykłych właściwości, nie zapominajmy jednak o tym, że ten suplement diety nie zastąpi nam leków zapisanych przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *