Przeskocz do treści

Wakacje rozpoczęły się na dobre, wraz z nimi pojawiły się kleszcze, a w nich podstępna borelioza.  Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące to rosnące zainteresowanie czystkiem jako skutecznym lekiem w walce z boreliozą. Czy ta roślina lecznicza w rzeczywistości może się okazać tak cennym wsparciem dla naszego organizmu w walce z krętkiem boreli? Jak twierdzą miłośnicy naturalnej medycyny? W jakich schorzeniach tak na prawdę czystek może się dla nas okazać cennym wsparciem? Czy czystek na boreliozę będzie skutecznym lekarstwem?

Czytaj dalej... "Czystek na boreliozę"

Dla poprawy samopoczucia, dla większej witalności i odporności, na młodszy wygląd, dla białych zębów. Czystek to fenomen wśród roślin. Kompleksowo poprawia zdrowie i samopoczucie. Stosowany regularnie dostarcza dużych ilości polifenoli, oczyszcza organizm z toksyn, zapobiega starzeniu i wspomaga układ krwionośny.

Czytaj dalej... "Czystek – właściwości i zastosowanie czystka"

Wiele osób zmaga się z problemem ciemnych kropek na twarzy zwanych wągrami. Potrafią oszpecić najładniejszą buzię i sprawić przy tym, że wygada ona na zmęczoną i zaniedbaną. Często zobaczyć je można zwłaszcza u młodych osób, które walczą z trądzikiem. Nie jest to jednak regułą. Również wiele dojrzałych cer posiada ten defekt. Z pozoru drobne i niewinne – w stadzie potrafią być, niczym strażnik cnoty. Zniechęcają i budzą obrzydzenie. Czy można pozbyć się tego koszmaru? Jak usunąć wągry?
Czytaj dalej... "Jak usunąć wągry?"

Balastowe składniki pożywienia, znane szerzej jako błonnik, mają ogromny wpływ na nasza formę. Dlaczego zdrowa dieta nie może się obejść bez błonnika? W jakich produktach należy szukać tych substancji?
Czytaj dalej... "Balastowe składniki pożywienia – błonnik"

tradzik-hormonalnyWystępujący u osób dorosłych trądzik często swoje przyczyny ma w zaburzeniach hormonalnych. Ten typ zmian rozpoznamy przede wszystkim po tym, że odporny jest na działanie antybiotyków, w tym także domowych, dostępnych bez recepty środków przeciwbakteryjnych. Za to prawdopodobnie krosty i grudki zmniejszać się będą szybciej pod wpływem środków działających wysuszająco. Trądzik hormonalny ma jednak różne przyczyny i konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki przez lekarza, aby dobrać skuteczny sposób leczenia. Czytaj dalej... "Trądzik hormonalny – informacje i leczenie"

tradzik-grudkowyWypryski skórne pod postacią różnych form trądziku pojawiają się zazwyczaj w okresie dojrzewania, czasem jednak mogą utrzymywać się bardzo długu lub występować nawet w okolicach 30 roku życia. Takim właśnie przypadkiem jest trądzik grudkowy. Czytaj dalej... "Trądzik grudkowy – jak go zwalczyć?"

tradzik-zaskornikowyZapchane pory, drobna „kaszka” z białych, wypukłych plamek lub ciemne wągry to często spotykane problemy skórne. Trądzik zaskórnikowy należy do najpowszechniejszych zmian. Jednocześnie to problem mniej inwazyjny niż inne, zapalne postaci trądziku. Czytaj dalej... "Trądzik zaskórnikowy – jak pozbyć się zaskórników?"

antybiotyk-na-trdzik1Jak wiadomo, antybiotyki nie stanowią najzdrowszych środków dla naszego organizmu. Cóż począć, jeśli czasami antybiotyk na trądzik jest jedynym wyjściem, jedyną szansą na skuteczną walkę z trądzikiem?No cóż... Można przynajmniej spróbować poznać je i nauczyć się stosować w sposób dający maksimum bezpieczeństwa. Czytaj dalej... "Antybiotyk na trądzik – czy warto?"

kurkuma na trądzik

Jako przyprawa o wyjątkowych właściwościach, już dawno stała się ważnym składnikiem zdrowej diety. Kurkuma jest też coraz częściej wykorzystywana w trakcie domowych zabiegów pielęgnacyjnych, a o jej wyjątkowych właściwościach w tym zakresie mówi się coraz więcej. Czytaj dalej... "Kurkuma na trądzik"

jak schudnąćOdwieczne pytanie ludzi chcących zrzucić kilka (lub trochę więcej niż kilka) nadprogramowych kilogramów to: jak schudnąć bez ograniczania jedzenia? I chociaż myśląc logicznie, wydaje się to niemożliwe, prawda jest taka, że duże restrykcje w ilości spożywanego pokarmu wcale nie są potrzebne, żeby cieszyć się wymarzoną sylwetką. Czytaj dalej... "Jak schudnąć? Czyli odchudzanie bez wyrzeczeń"